A Hajdúböszörményben fúrt hévíz kút vízét 2003. decemberében gyógyvízzé minősítették. A gyógyászati kezelések 2005. július 1-től kezdődtek meg. A beutalóval érkező betegek részére a kezeléseket a társadalombiztosító támogatja. Természetesen orvosi rendelvény nélkül is igénybe vehetőek egyes kezelések teljes térítési díj ellenében.
Gyógyászati kezeléseink:
A kezelések igény szerint kombinálhatóak, előzetes egyeztetés szükséges. A Bocskai Gyógyvíz jodidos, bromidos, fluoridos, nátriumkloridos összetétele kiválóan alkalmas mozgásszervi, reumatikus, ízületi bántalmak, nőgyógyászati és pajzsmirigy problémák kezelésére.
Egészségügyi pénztárak:
Kezeléseinkről bővebben:
Száraz gyógytorna:
A gyógytorna az a fizioterápiás módszer, amellyel az egyes mozgásszervi panaszokat, sérüléseket hatékonyan tudjuk kezelni. A gyógytorna kezelések elsődleges célja a fájdalom csökkentése, az ízületi mozgások javítása és teljessé tétele. Betegeink a kezelések alatt megtanulhatják, hogy saját maguk mit tehetnek panaszaik csökkentése, megszüntetése érdekében.
Víz alatti gyógytorna:
A vízben történő mozgást alapvetően a víz fizikai tulajdonságai befolyásolják. Használjuk a mozgásterjedelem növelésére, izomerősítésre, a koordináció javítására, a keringés fokozására, erő, állóképesség növelésére, de a légzés szabályozását is segíti. A víz alatti torna célja a gerinc, és az alsó végtagok tehermentesítése, a terhelés csökkentése, a mozgások terjedelmének, az izomerőnek a növelése, a mozgáskoordináció, és az egyensúly fejlesztése.
Orvosi gyógymasszázs:
Elsősorban mozgásszervi megbetegedésekre javasolt, de előfordul alkalmazása ideggyógyászati - belgyógyászati megbetegedésekre is. Célja egyrészt a hétköznapi életből fakadó izomfájdalmak kezelése. Ennek okozója lehet a helytelen testtartás, az egész napos görnyedt ülés vagy éppen az egész napos rohangálás. De a stressz okozta fájdalmas izomcsomók kezelését is idesorolhatjuk. Az eredmény: felszabadultabb test, hatékonyabb munkavégzés, örömtelibb magánélet.
Fizikoterápia:
Tüneti kezeléseket biztosít fájdalomra, helyi gyulladásra, helyi anyagcsere, illetve vérkeringés csökkenésre, merev kötőszövetekre, valamint fokozottabb izomtónus következtében kialakult görcsös állapotokra, ízületi mozgáspálya beszűkülésre, illetve az idegi ingerelhetőség csökkenésére.
Tangentor:
Főként kopásos mozgásszervi panaszok, sérülések utókezelése, keringési problémák, egyes idegrendszeri betegségek esetén hatásos és kíméletes módszer. A víz alatti vízsugármasszázs ellazítja a görcsös állapotú izmokat, javítja azok vérellátását, serkenti a nyirokkeringést, fokozza az anyagcserét, erősíti a legyengült izomzatot, valamint műtéti és baleseti utókezelésekben egyaránt alkalmazható. Frissít és megújít.
Súlyfürdő:
A kezelés során a pácienst a nyakánál vagy a hónaljánál függesztjük fel, és úgy lebeg a vízben. A súlyfürdő célja, hogy a gerinc csigolyáit egymástól eltávolítsa, így a gerincoszlopot, az izmokat és a szalagokat megnyújtsa. A csípők és az ágyéki gerinc különösen jól nyújtható ezzel a módszerrel. Mivel a kezelést általában gyógyvízben végzik, ennek jó hatása is van, ugyanis a meleg víz egyben lazít és javítja a keringést is.
Iszappakolás:
Az iszapkezelést kúraszerűen, pakolások formájában alkalmazzuk, így elérhető az ásványi anyagok magasabb koncentrációja a kezelt testrészen. Leggyakrabban idült mozgásszervi panaszok, megbetegedések kezelésére, de bizonyos nőgyógyászati problémák esetén is hatékony lehet a gyógyiszapkezelés.
Szénsavas kádfürdő:
A vízben lévő kis buborékok stimulálják a páciens bőrfelszínhez közeli ereit. Emiatt megnő a bőr szén-dioxid telítettsége, a szénsav hatására kitágulnak az erek és nyugodtabbá válik a szívműködés, csökken a vérnyomás, javul a szövetek vérellátása. A légzőközpontot izgatja a szén-dioxid, amitől mélyebbé válik a légzés.